Yerli Üretim Desteklenmeli

  Yazı Boyutu - 14 +

Yerli Üretim Desteklenmeli

Yerli malı haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, haftanın önemine değinerek, yerli malı haftasının toplumsal tutum bilincinin artırılmasında önemli rol oynayacağına vurgu yaptı. 

Ülkemizde her sene düzenli olarak Aralık ayında kutlanan resmi adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, kısa adıyla Yerli Malı Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, haftanın yerli malı konusunda farkındalığın artırılması açısından önemli olduğuna vurgu yaptı. Haftanın bir taraftan israfın önüne geçilmesi, diğer taraftan yerli ürünlerin katma değerli ürünler hale getirilmesi bakımından bir fırsat olduğunu hatırlatan Başkan Sümer “Bir ülkenin güç dengeleri üretim, tüketim ve verimlilik üzerine kuruludur. Üretimin yerli ve sürdürülebilir olması ise ancak tarımda, ticarette, sanayide ve enerjide dışa bağımlılığı azaltarak olabilir. Bu nedenle yerli üretim desteklenmeli, milli tüketim bilinci geliştirilmelidir. Yerli malı tüketim bilincimiz, yarınlara bırakabileceğimiz en büyük mirastır” diye konuştu. 

Başkan Sümer “Kırıkkale Valiliğimizin başlatmış olduğu yerli ürünlerimizin Dinek Markası adı altında pazarlama çalışmaları, yerli ürünlerimizi koruyarak katma değerli hale getirmemizin önünü açacaktır. İlimizin bazı noktalarında hizmete açılan Gastronomi merkezlerinde yer alan ürünler, yerelde ürettiğimiz ürünlerin ekonomiye kazandırılmasında, önümüzdeki dönemlerde de gelecek nesillerimize iyi bir örnek olarak üretiminin devam etmesine vesile olacaktır. Bu hizmette emeği geçen başta sayın Valimiz Yunus Sezer olmak üzere bürokrasimize, STK’larımıza ve emeği olan herkese teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

 


İLETİŞİM
0318 224 89 04
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Yenidoğan Mahallesi Osman Tiryaki Caddesi 13/3 KIRIKKALE
Faks:
0318 224 89 05