TOBB Üyelerine Özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

2021-11-17
454 - Kişi Okudu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyelerine, ailelerine ve çalışanlarına özel olarak ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ imkanı sunuyor. Tanıtımı, ocak ayında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan sigorta ürünü, NN Hayat ve Emeklilik tarafından hazırlandı. Sigorta kapsamında, Covid-19 ile ilgili olarak devlet tarafından karşılanan giderlere ek olarak tetkik ve tedavi giderleri de bu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından ödeniyor. Sigorta ile 18-59 yaş arasındaki kişiler teminat altına alınabiliyor. Aile poliçesinde 0-17 yaş arasındaki çocuklar poliçeye dahil ediliyor. Sigortada, ayakta ve yatarak tedavi teminatları bulunuyor.

TEDAVİ İMKANLARI

Ürün kapsamında, geniş hastane ağı ile SGK anlaşmalı sağlık kuruluşlarında hizmet alma imkanı sunuluyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında, anlaşmalı kurumlarda yatarak ve ayakta tedavi teminatına (yüzde 100) dahil imkanlar şunlar:

* Yılda 10 kez doktor ziyareti

* TOBB ETÜ Hastanesi’nde ayakta tedavide yüzde 20 katılım payı

* Doktor ücretleri

* Acil müdahaleler

* Küçük müdahaleler

* Yoğun bakım

* Cerrahi müdahaleler

* Ameliyat ekipmanı (10 bin TL)

* Diyaliz

* Koroner anjiyografi

* Laboratuvar hizmetleri

* Görüntüleme ve ileri tanı prosedürleri

* Fizik tedavi (yıllık 1.500 TL limitle)

Diğer taraftan yatarak tedavi teminatında ise ayrıca yılda iki kez doktor ziyareti imkanı tanınırken, fizik tedavide 350 TL limit uygulanıyor.

AİLE VE GRUP İNDİRİMLERİ

Sigorta ürününde ailelere indirim de uygulanıyor. TOBB üyeleri bütün aile fertleri ile sigorta kapsamına alındığında yüzde 10 indirim sağlanıyor.

TOBB üyesi ve çalışanlarının tamamı sigorta kapsamına alındığında, sigortalı sayısına göre yüzde 35’e varan oranda grup indirimi uygulanıyor. Buna göre sigortaya 25-49 kişi dahil edilirse yüzde 25, 50-99 kişi dahil edilirse yüzde 30, 100’den fazla kişi dahil edilirse yüzde 35 indirim yapılıyor.

TOBB üyesi ve çalışanlarının yüzde 75’i sigorta kapsamına alındığında ise indirim oranı şöyle oluyor: 25-49 kişide yüzde 10, 50-99 kişide yüzde 15, 100’den fazla kişide yüzde 20.

Tanıtım Broşürünü İncelemek İçin TIKLAYINIZ...

Ayrıntılı bilgi için

www.nnhayatemeklilik.com.tr 4441666